مقالات

راه های پیشگیری از آلزایمر
نتایج مطالعات تازه گروهی از پژوهشگران وابسته به بیمارستان توانبخشی " ماور " در آمریکا نشان داده که حفظ کامل توانایی های مغز و پیشگیری از بروز بیماری فراموشی یا آلزایمر ، با رعایت راهکارهایی ساده ، امکان پذیر است.
              

اضطراب و استرس ، بیماری قرن ، علت ، نشانه ها و روش های درمانی آن
روانپزشکان و روانشناسان ، از یک سو از اضطراب و استرس به عنوان یک اختلال روحی روانی نام برده و از طرف دیگر این عارضه ها را لازمه زندگی و محرکی برای تلاش و تکاپو در امور روزمره انسان و نشانه وجود فهم و شعور انسان ، دانسته اند.
              

لبخند ، نشانه صداقت ، کیاست یا بلاهت ؟
گروهی از پژوهشگران بین المللی وابسته به آکادمی علوم لهستان با انجام تحقیقاتی تازه دریافتند که لبخند زدن و تبسم در همه فرهنگ ها معنای یکسانی ندارد و در برخی از نقاط جهان نشانه هوشمندی و درک بالای افراد و در برخی دیگر نشانه حماقت افراد است.
              

بیماری های دوران سالمندی و کهولت
بیماری در هرسن و سالی گریبانگیر انسان می شود اما بیماری هایی وجود دارند که بیشتر در دوران سالمندی به سراغ انسان می آیند و به عبارت دیگر خاص دوران کهولت و سالخوردگی هستند.
              
نتایج مطالعات تازه دانشمندان :
استرس زمینه ساز آلزایمر
پژوهشگران علوم پزشکی در آمریکا در جریان مطالعات تازه خود دریافتند که استرس با ترغیب تجمع پروتئین های کلیدی در مغز می تواند باعث بروز آلزایمر یا بیماری فراموشی شود.
              

کاهش تراکم استخوان و ارتباط آن با آلزایمر
پژوهشگران علوم پزشکی در آمریکا در جریان تحقیقات تازه ای بر روی موش ها به ارتباط میان کاهش اولیه تراکم استخوان و ابتلا به آلزایمر پی برده و متوجه شدند کمتر از 5 درصد از موارد ابتلا به آلزایمر یک دلیل مشخص ژنتیکی دارد که پیش بینی اینکه چه کسی به این اختلال مخرب مغزی مبتلا خواهد شد را دشوار می سازد.
              

تاثیر خیرخواهی و نوعدوستی بر بهبود و تندرستی
نتایج مطالعات تازه گروهی از پژوهشگران علوم روانپزشکی و روانشناسی در دانشگاه " ییل " در آمریکا حاکی از آن است که دست خیر داشتن و فعالیت های خیرخواهانه باعث بهبود و تندرستی افراد می شود.
              
پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ :
سربزرگ نشانه با هوش تر بودن افراد
پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ در انگلستان در جریان مطالعات و تحقیقات تازه خود که برای یافتن رابطه میان ژن ها ، بهره هوشی و تندرستی کلی ، صورت به عمل آمده است ، به این نتیجه رسیدند که کودکاپنی که با سرهای بزرگ به دنیا می آیند به احتمال زیاد با هوش ترند.