مقالات
نتایج مطالعات تازه دانشمندان :
استرس زمینه ساز آلزایمر
پژوهشگران علوم پزشکی در آمریکا در جریان مطالعات تازه خود دریافتند که استرس با ترغیب تجمع پروتئین های کلیدی در مغز می تواند باعث بروز آلزایمر یا بیماری فراموشی شود.
              

کاهش تراکم استخوان و ارتباط آن با آلزایمر
پژوهشگران علوم پزشکی در آمریکا در جریان تحقیقات تازه ای بر روی موش ها به ارتباط میان کاهش اولیه تراکم استخوان و ابتلا به آلزایمر پی برده و متوجه شدند کمتر از 5 درصد از موارد ابتلا به آلزایمر یک دلیل مشخص ژنتیکی دارد که پیش بینی اینکه چه کسی به این اختلال مخرب مغزی مبتلا خواهد شد را دشوار می سازد.
              

تاثیر خیرخواهی و نوعدوستی بر بهبود و تندرستی
نتایج مطالعات تازه گروهی از پژوهشگران علوم روانپزشکی و روانشناسی در دانشگاه " ییل " در آمریکا حاکی از آن است که دست خیر داشتن و فعالیت های خیرخواهانه باعث بهبود و تندرستی افراد می شود.
              
پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ :
سربزرگ نشانه با هوش تر بودن افراد
پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ در انگلستان در جریان مطالعات و تحقیقات تازه خود که برای یافتن رابطه میان ژن ها ، بهره هوشی و تندرستی کلی ، صورت به عمل آمده است ، به این نتیجه رسیدند که کودکاپنی که با سرهای بزرگ به دنیا می آیند به احتمال زیاد با هوش ترند.
              

رفت و آمد با خویشاوندان ، طول عمر سالمندان را افزایش می دهد
نتایج مطالعات گروهی از دانش پژوهان کانادا حاکی از آن است که رفت و آمدهای خانوادگی احتمال مرگ سالمندان را کاهش می دهد اما معاشرت های دوستانه باعث احتمال کاهش مرگ در سالمندان نمی شود.
              

سالمندی و پیری کابوس نیست !!
برخی از متخصصان طب سالمندی و روانپزشکان براین باورند که تعیین مقطع سنی برای شروع دوران سالمندی با وجودی که ممکن است بسیاری به آن دیدگاه منفی نداشته باشند اما برای افرادی ممکن به یک کابوس تبدیل شود.
              

آلرژی و حساسیت بهاری در بسیاری از افراد زمینه ارثی و ژنتیکی دارد
یک متخصص ایمونولوژی با اشاره به این مطلب که آلرژی ( حساسیت ) بهاری یکی از انواع آلرژی های فصلی به شمار می آید خاطرنشان کرد که آلرژی از جمله آلرژی بهاری در بسیاری از افراد زمینه ارثی یا ژنتیکی دارد.
              
گزارشی درباره آلزایمر و زوال عقل
عوامل اصلی بروز آلزایمر و زوال عقل کدامند ؟
دانش پژوهان علوم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا " یو سی آ " در سانفرانسیسکو با استناد به نتایج تحقیقات گسترده خود " از چاقی ، افسردگی ، فشارخون بالا ، نداشتن فعالیت های بدنی و عدم تحرک ، ضعف جسمی ، استعمال دخانیات ، سطح بالای اسیدهای آمینه و باریک شدن شریان کاروتید به عنوان عوامل اصلی بروز آلزایمر و زوال عقل ، نام برده اند.