سرگرمی طنزنامه > طنزنامه - جزئيات اخبار
طنزنامه
تراکم کار و ابتکار یک صاحب کافه پاریسی

درسال های پس از جنگ جهانی دوم که هنوز از " کاست" ، " سی دی " و دستگاه های پخش موسیقی و الکترونیکی پیشرفته خبری نبود در اغلب رستوران ها ، بارها و کافه های اروپا ، دستگاههای ضبط صوت وجود داشت.
مشتریان این اماکن با انداختن سکه ای در دستگاه ضبط صوت صفحه آهنگ مورد علاقه خود را که اغلب روی صفحات 33 دور ضبط می شد انتخاب می کردند و به صورت اتوماتیک صفحه روی دستگاه گرامافون قرار می گرفت و با چرخش خود نوای موسیقی را در محل پخش می کرد.
در این میان صاحب یک بار در خیابان معروف " شانزلیزه " در پاریس دست به ابتکار جالبی زده بود و این ابتکارش باعث جلب بیشتر مردان الواط و اهل عیش و نوش به این بار شده و درواقع این بار پاتوقی برای مردان شب زنده دارو اهل عیش و نوش شده بود .
صاحب بارصفحه ای سفارش داده بود که مشتریان زیادی داشت و هرگاه روی دستگاه گرامافون قرار می گرفت و با سوزن گرامافون شروع به چرخش می کرد بجای پخش آهنگ های روز ، از آغاز تا انتها ، صدای ماشین تحریر را پخش می کرد .
مشتری بار با انداختن سکه و پخش این صفحه صدای گرامافون را بیش از بلند می کرد و در این لحظه گوشی تلفن را برداشته و به همسرش که در خانه چشم انتظارش بود ، می گفت : " می بینی امشب هم مثل هفته قبل تراکم کار در اداره مانع از آن شده است که زودتر به خانه بیایم و شام را در کنار هم صرف کنیم ."
همسر بیچاره این که چیزی جز صدای پخش ماشین تحریر از آن سوی خط تلفن به گوشش نمی رسید ، چاره ای جز باور کردن حرف ها دروغ همسر خوش گذران خود را نداشت !!!

    گروه خبري   :   طنزنامه تاریخ    :   1393/11/21 تعداد دفعات مشاهده    :   611 بار ساعت:    :   14:21:54
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
شماره پرسنلی:
 
نظرات کاربران
 

کد فوق را اینجا وارد کنید