سرگرمی طنزنامه > طنزنامه - جزئيات اخبار

طنز و شوخی

دادخواهی کوتاه قامت انوشیروان روزی به دادرسی نشسته بود ، مردی کوتاه قامت فراز آمد و بانگ دادخواهی برداشت.
انوشیروان گفت : " کسی بر کوتاه قامت ستم نتواند کرد ." آن مرد گفت : " شهریارا آن که بر من ستم راند از من کوتاه تراست ." انوشیروان چون این شنید بخندید و دادش بداد .

اعرابی و حج
بزرگان دیار بر مردی عرب خرده گرفتند که پیرشده ای و عمری را به تباهی گذرانده ای ، اکنون وقت آن است که توبه کنی و به حج روی .
اعرابی گفت : " خرج سفر ندارم و از استطاعت برخوردار نیستم ."
گفتندش : خانه ات را بفروش و هزینه کن.
اعرابی گفت : " چون بازگردم کجا سکونت گزینم ؟ و اگر باز نگردم و مجاور خانه کعبه بمانم ، خدایم نخواهد گفت : ای ابله نادان از چه رو خانه خود بفروختی و در خانه من منزل گزیدی ؟ !!!"

ستیز با دشمن
دشمن قصد حمله داشت و جوانان شهر لباس سربازی به تن کرده تا به میدان کارزا روند و کار دشمن بسازند .
در این میان سرباز جوانی از رفتن به جنگ منصرف شد ، گفتندش : سرباز چرا از رفتن به جنگ سرباز می زنی ، سرباز جوان گفت : " به خدا سوگند که من یک تن از دشمنان را نشناسم و ایشان نیز مرا نشناسند ، پس دشمنی میان ما چون صورت بندد .؟!!"

خرید دراز گوش
مردی برای خرید دراز گوشی ( الاغ ) به بازار مال فروشان می رفت ، دوست آن مرد پیش آمد و پرسید : کجا می روی ، آن مرد پاسخ داد : به بازار مال فروشان می روم تا دراز گوشی بخرم .
دوست آن مرد گفتش بگو : ان شاء الله ، آن مرد گفت : " چه جای ان شاء الله باشد که خر در بازار و زر در کیسه من است ." چون به بازار در آمد ، زرش را بزدند و چون باز می گشت همان دوستش برابر آمد و پرسیدش از کجا می آیی .؟
آن مرد گفت : " ان شاء الله از بازار ، ان شاء الله زرم را بدزدیدند ، ان شاء الله دراز گوشی نخریدم و زیان دیده و تهی دست به خانه بازگردم
ان شاء الله ."

کند رو .
کسی مردی را دید که بر خری کندرو نشسته ، گفتش : کجا می روی ؟ گفت : به نماز جمعه .
آن کس گفت : " ای نادان ، اینک سه شنبه باشد " ، آن مرد گفت : دانم اما اگر این خر شنبه ام به مسجد جامع رساند نیک بخت باشم .!! "

    گروه خبري   :   طنزنامه تاریخ    :   1394/05/06 تعداد دفعات مشاهده    :   1056 بار ساعت:    :   12:19:05
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
شماره پرسنلی:
 
نظرات کاربران
 

کد فوق را اینجا وارد کنید