منشور اخلاقی صندوق
باسمه تعالی
منشور اخلاقی
صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت
جلب رضایت مخاطبان، معیاری است تعیین کننده برای سنجش میزان موفقیت هر سازمان و هدفی شایسته برای تلاش مضاعف کارکنان آن، در این میان کار صندوق‌های بازنشستگی در ایجاد این رضایتمندی دشوارتر می‌نماید، چرا که دیرسالانی را می‌نوازد و میزبانی می‌کند که خود زمانی مدید در ارایه خدماتی ارزشمند پیشتاز بوده‌اند تا جایی که معماران بنای عظیم نفت لقب گرفته‌اند. ارایه خدمت به این جمع روشن‌ضمیر، درخور کوششی دوچندان است که کارکنان صندوق‌ها آن را وجهه همت خود قرار داده‌اند. باید گفت از آنجا که مناسبات انسانی حاکم بر صنعت نفت همواره بر مناسبات اداری پیشی داشته، کارکنان مجموعه صندوق‌ها را نیز بر آن داشته است تا ضمن عمل بر طبق ضوابط اداری، جلوه‌های تعامل انسانی را نیز در مسیر ارایه خدمت از نظر دور ندارند. آن‌چه در پی می‌آید منشوری است که به این میثاق، معنی و جان می‌بخشد، با این امید که مقبول افتد.
ما مسؤولان و کارکنان این صندوق، با یاری خداوند منان و با عزمی راسخ، اصول و موازین ذیل را مدنظر داشته، در همه حال به آن پایبندیم.
• ما مفتخریم در سازمانی خدمت می‌کنیم که خانواده بزرگ صنعت نفت را از شروع استخدام تا زمان سالخوردگی، در وقایع تلخ و شیرین زندگی حمایت و پشتیبانی می‌کند و موجب امنیت خاطر این عزیزان و خانواده‌ ایشان است.
• ما اعتقاد داریم که استفاده از فناوری‌های روز و ارتقای توانمندی‌ کارکنان، کلید اصلی ارایه خدمات روزآمد به اعضا بوده و در این مسیر باید به شکلی عمل کنیم که با بهره‌مندی از دانش روز، کم‌ترین نیاز به حضور فیزیکی خدمت‌گیرندگان وجود داشته باشد.
• کارکنان این صندوق در کلیه سطوح سازمانی، ارزشمندترین سرمایه این سازمان هستند و همواره با صبر و متانت، جدیت و درایت آماده پاسخ‌گویی بوده، خدمت بی‌منت و با چهره گشاده را وظیفه خود می‌دانند.
• ما نظم، دقت و آراستگی،‌وقت‌شناسی و قانون‌مداری را از مبانی اصلی و مسلم خود می‌دانیم.
• ما خود را حافظ منافع و امانتدار اندوخته‌های تک‌تک اعضا دانسته، با رعایت عدل و انصاف، هوشمندی لازم را در جهت نگه‌داری و ارتقای آن به کار می‌بریم.
• خدمات مطلوب ما، در فضای همکاری، اعتماد و احترام متقابل، با پیشنهادها و رهنمودهای صاحب‌نظران، پیشکسوتان و تمامی اعضای محترم این صندوق، به شکل غنی‌تری شکوفا خواهد شد.

 
.