ورزش منظم مانع از ناتوانی جسمی سالمندان
نتایج مطالعات و بررسی های تازه پژوهشگران آمریکایی نشان داده سالمندانی که مرتب ورزش می کنند ، کمتر به ناتوانی جسمی و حرjavascript:void(0)کتی مبتلا می شوند و درصورت ابتلا به این ناتوانی ها ، بهبودی آنها سریع تر و احتمال آن بیشتر است.
              

پزشکی ، درمانی
مسکنی که بلای جان می شود نتایج پژوهش تازه گروهی از محققان آمریکایی که در نشریه علمی پزشکی " د لنست " منتشرشده ، نشان داده که برخی از عوارض جانبی مسکن " ایپوبروفن " بسیار خطرناک و جبران ناپذیر هستند به همین دلیلل کاهش دردهای مزمن با استفاده از روش های طبیعی و داروهای گیاهی بیشتر توصیه شده است.
              

پزشکی
کلسترول و سرعت پیری نتایج مطالعات تازه پژوهشگران علوم پزشکی در هلند آشکار ساخته کلسترول بد یا " ال دی ال " در بروز خرد سودگی " زوال عقل " و پیری مغز موثر است.
              
آشنایی با مسمومیت ها ، علل و راههای پیشگیری
مسمومیت با دارو رایج ترین نوع مسمومیت ها در جهان
به گفته متخصصان علوم پزشکی ، مسمومیت دارویی یا به عبارت دیگر مصرف داروها بیش از میزان تجویز شده یا مقادیر درمانی ، شایع ترین نوع مسمومیت در جهان است.
              

دانستنی ها
آیا می دانید ؟: بیماری انسداد ریوی اغلب در سنین بالای 50 سال بروز می کند و عامل اصلی آن مصرف تنباکو چه به صورت سیگار و چه به صورت قلیان است.
              

تندرستی خود را با توصیه ها و هشدارهای درمانی ، پزشکی حفظ کنید
خوردن کمتر حافظ تندرستی نتایج پژوهش مشترک گروهی از محققان دو دانشگاه در آمریکا و اروپا نشان داده است که با خوردن کمتر می توان تا حد زیادی از بروز التهابات و استرس یا فشار روحی کاست.
              

هشدارها و توصیه های پزشکی
هوای داخل منازل دشمن سلامت و جان انسان ها نتایج مطالعه پژوهشگران علوم پزشکی و بهداشت در انگلستان نشان داده است که هرسال هزاران نفر براثر کیفیت ضعیف هوای داخل خانه و یا اماکن مسقف به خاطر آلاینده های ناشی از اشیاء و لوازمی که هر روز درخانه یا دیگر مکان ها از آنها استفاده می شود ، سلامت و حتی جان خود را از دست می دهند.
              

تندرستی با رژیم غذایی مناسب
علت زخم های گوارشی " پپتیک " پیش تر تصور می شد ریشه زخم های گوارشی یا پپتیک در مصرف غذاهای پرادویه یا مشاغل استرس زا ، است اما پژوهشگران علوم پزشکی به تازگی پی برده علت اصلی زخم های گوارشی عفونت های باکتریایی و مصرف برخی از داروها هستند.
              

خبرهای پزشکی
آلودگی هوا و افزایش فشار خون پژوهشگران دانشگاه دوسلدرف در آلمان در گسترده ترین و جامع ترین مطالعه ای که تاکنون در جهان و در زمینه اثرات انتشار سوخت فسیلی بر سلامت انسان انجام شده است ، به این نتیجه دست یافته اند که تنفس هوای آلوده باعث افزایش فشارخون می شود.
              

توصیه ها و هشدارهای پزشکی ، بهداشتی
تومورحنجره واستعمال دخانیات رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد شایع ترین عامل بروز تومورهای سروگردن به ویژه تومورهای حنجره را استعمال دخانیات بیان کرد