توصیه ها و هشدارهای پزشکی ، بهداشتی
تومورحنجره واستعمال دخانیات رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد شایع ترین عامل بروز تومورهای سروگردن به ویژه تومورهای حنجره را استعمال دخانیات بیان کرد
              

اخبار پزشکی
روش ناسالم زندگی و پی آمدهای آن متخصصان علوم پزشکی وابسته به مرکز پژوهش های سرطان در انگلستان در جریان مطالعه ای تازه دریافتند که شیوه های ناسالم زندگی عامل مهم افزایش ابتلا به سرطان دهان است.
              

تندرستی با رژیم غذایی مناسب
علت زخم های گوارشی " پپتیک " پیش تر تصور می شد ریشه زخم های گوارشی یا پپتیک در مصرف غذاهای پرادویه یا مشاغل استرس زا ، است اما پژوهشگران علوم پزشکی به تازگی پی برده علت اصلی زخم های گوارشی عفونت های باکتریایی و مصرف برخی از داروها هستند.
              

تازه های پزشکی ، درمان و تندرستی
اهمیت ویتامین D برای بدن و علائم کمبود آن دانش پژوهان علوم پزشکی بهترین روش تشخیص کمبود ویتامین D بدن را از طریق آزمایش خون دانسته و هشدار داده اند که کاهش میزان این ویتامین در بدن هر انسان به دردها و نارسایی های زیادی منجر خواهد شد
              

تاثیر عامل توارث در شادی و بیشتر خندیدن
وقتی موضوع خنده دار یا طنزگونه ای در یک جمع مطرح می شود واکنش افراد پس از شنیدن این موضوع متفاوت است به این معنا که برخی از افراد نسبت به دیگران بیشتر می خندند ، چرا اینگونه است .؟
              

تازه های پزشکی ، درمان و تندرستی
اهمیت ویتامین D برای بدن و علائم کمبود آن دانش پژوهان علوم پزشکی بهترین روش تشخیص کمبود ویتامین D بدن را از طریق آزمایش خون دانسته و هشدار داده اند که کاهش میزان این ویتامین در بدن هر انسان به دردها و نارسایی های زیادی منجر خواهد شد.
              

تغذیه ، تندرستی و بهداشت
گوشت قرمز و پیری زود رس پژوهشگران علوپزشکی و بیولوژی در انگلستان با مطالعه وبررسی اطلاعات مربوط به بیش از 600 تن از بیماران ، دریافتند که مصرف بیش از اندازه یا افراطی گوشت قرمز باعث تسریع روند پیری می شود.
              

پزشکی ، تندرستی و درمان
خطر سنگ صفرا در زنان و افراد چاق دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی پانکراس و مجاری صفراوی که به تازه گی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد ، در حاشیه این کنگره خاطرنشان کرده که تشکیل سنگ صفرا در زنان و افراد چاق و افرادی که زمینه ژنتیکی دارند ، بیشتر است.
              
به مناسبت 26 نوامبر ( ششم آذرماه ) روز جهانی مبارزه با چاقی
چاقی عارضه ای که سالانه جان میلیون ها تن را می گیرد
چاقی و اضافه وزن عارضه ای است که در نتیجه انباشته شدن چربی در بدن به وجود می آید و نتایج تحقیقاتی درباره این عارضه به عمل آمده ، نشان داده است که سالانه حدود سه میلیون نفر در جهان بخاطر بیماری های مرتبط با اضافه وزن و چاقی جان خود را از دست می دهند.
              

بیماری های رایج دوران سالمندی
بیماری در هر سنی بروز می کند اما بیماری هایی وجود دارند که در دوران سالمندی شایع تر و حتی می توان گفت که این بیماری ها خاص ه دوران کهولت و پیری هستند.